Prilep, Severna Makedonija, MKD 16.-20. avgust 2022

Evropsko prvenstvo FAI v kategorijah prosto letečih modelov F1 A,B,C je letos potekalo v Severni Makedoniji – Prilep, na nekaj kilometrov oddaljenem terenu od mesta.

Vladimir Sychov, DM Pomurje

Slovenska reprezentanca je v Prilep potovala že v petek 12. avgusta, saj jih je pred evropskim prvenstvom čakalo še tekmovanje za svetovni pokal Prilep Cup, ki je reprezentantom služil kot priprava in spoznavanje novega terena.

Ponedeljek in torek sta bila namenjena otvoritvi prvenstva in tehničnim pregledom, reprezentanca pa je poleg tega ves prosti čas izkoristila za treninge in nastavitve modelov.

V sredo je potekal prvi dan tekmovanja, v kategoriji F1A. Vsi trije reprezentanti so se po rednem delu (7 turnusih) od skupno 79 tekmovalcev uvrstili v finale (flyoff). V prvem finalu je nastopilo 19 tekmovalcev, od ekipne konkurence pa le naša reprezentanca ter reprezentanca Češke. Tretji flyoff je sledil v četrtek zgodaj zjutraj. Slovenska reprezentanca je prepričljivo postala EKIPNI EVROPSKI PRVAK, posamično pa je Boštjan Bagari postal EVROPSKI PODPRVAK, Matija Hrast je zasedel skupno 6. mesto, Anže Gaberšček pa 9.

V četrtek je potekalo tekmovanje v kategoriji F1B. Tekmovala sta Tomaž Hribar in Boštjan Bagari. Žal sta imela po en ponesrečen let in se tako nista uvrstila v finalne lete. Kljub temu sta dosegla dobre ovrstitve.

V petek je potekalo tekmovanje v kategoriji F1C. Zastopal nas je le Vladimir Sychov, ki mu eden od startev ni uspel. Končal je na 19. mestu.

Letošnje evropsko prvenstvo je bilo eno najbolj uspešnih za slovensko letalsko modelarstvo.