Spoštovani,
V skladu s Protokolom za upravljanje zračnega prostora Republike Slovenije je odgovornost Odbora za upravljanje zračnega prostora Republike Slovenije, da usklajuje večje dogodke, ki se načrtujejo veliko pred samim dnem izvedbe in za katere je potreben dodaten oddeljen zračni prostor, ter zagotovitev obveščanja o teh dejavnostih z ustrezno objavo.

Odbor za upravljanje zračnega prostora Republike Slovenije prosi Letalsko zvezo Slovenije in Združenje lastnikov letal in pilotov Slovenije, AOPA za predložitev letnega načrta uporabe zračnega prostora Republike Slovenije oz. predvidene večje dogodke v letu 2021, ki bodo predvidoma vplivali na letenje v zračnem prostoru Republike Slovenije.

Podatki naj se posredujejo Odboru na naslov Ministrstva za infrastrukturo, Sektor za letalstvo, mzi.dlp@gov.si, do 7. 12. 2020.